זמזום באוזן: איך מכשירי שמיעה מתקדמים משתיקים את הצלילים המטרידים

תוכן עניינים

זמזום באוזן, שנקרא בעגה הרפואית טנטון, הוא מצב שכיח המאופיין בתפיסה של רעש או צלצול כאשר אין צליל חיצוני. מצב זה יכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים, ולגרום למצוקה, קושי בריכוז ואפילו בעיות שינה בקרב הסובלים מהצלילים המטרידים.

טנטון יכול להיות מצב זמני או כרוני, ולמרות שהוא קשור לעתים קרובות לאובדן שמיעה, הוא יכול לנבוע גם ממגוון סיבות אחרות.

מאפייני זמזום באוזן

טנטון אינו מחלה אלא סימפטום של מצבים בסיסיים, שעלול להיות מופעל על ידי גורמים רבים, כולל:

  • אובדן שמיעה הקשור לגיל
  • חשיפה לרעש חזק
  • דלקות אוזניים
  • תרופות מסוימות ומצבים בריאותיים אחרים.

הצלילים שנשמעים על ידי אנשים שסובלים מטנטון יכולים להשתנות ולהתבטא בצלצולים, זמזום או צלילי שריקות, ועשויים להשתנות בגובה הצליל משאגה נמוכה לצווחה גבוהה.

מסלולי שמיעה וטינטון

גלי קול עוברים דרך תעלת האוזן לאוזן התיכונה והפנימית, שם תאי שיער בחלק מהשבלול עוזרים להפוך את גלי הקול לאותות חשמליים אשר עוברים לאחר מכן אל קליפת השמיעה של המוח דרך עצב השמיעה.

כאשר תאי שיער נפגעים – על ידי רעש חזק או תרופות, למשל – המעגלים במוח אינם קולטים את האותות שהם מצפים להם, מה שמוביל להמרצת פעילות חריגה בנוירונים, ויצירת אשליה של קול, או טנטון.

הרעש החשמלי שנוצר במוח מתרחש באמצעות צלילים גבוהים אם אובדן שמיעה הוא בתחום התדרים הגבוהים, ובאמצעות צליל נמוך אם הוא בטווח התדרים הנמוכים – המוח מייצר אותות עצביים חריגים כדי לפצות על קלט חסר.

פתרונות חדשניים ממכון השמיעה הישראלי

הצוות שלנו, המורכב מקלינאי תקשורת מיומנים, יועצים ואודיולוגים מומחים, מיומן בהתאמת מכשיר השמיעה המושלם המותאם לדרישותיו של כל אחד.

הערכות מדויקות חיוניות להתמודדות יעילה עם טנטון, ובהתאם לממצאים, הצוות שלנו מכייל בקפדנות את מכשיר השמיעה שנבחר כדי לספק את הפתרונות ההולמים לצרכים השמיעתיים הייחודיים של כל אדם.

הצוות שלנו זמין להדריך אתכם בבחירת המכשיר האידיאלי, ומציע ייעוץ להתאמת המכשיר לדרישות השמיעה הספציפיות ולאורח החיים שלכם. בין האפשרויות הקיימות אצלנו תוכלו למצוא סוגים של  מכשירי שמיעה נטענים או כל דגם אחר של מכשיר שמיעה Starkey מבית Audifon.

מתחילים עם בדיקת שמיעה ומתקדמים בהתאם לממצאים

לאנשים שתוהים האם ניתן להפחית טנטון, אנו דוגלים בהתחלה בהערכת שמיעה מקצועית כצעד בסיסי. המומחים שלנו ילוו אתכם לבחירת המכשיר הנכון ממגוון מכשירי שמיעה מומלצים להתמודדות יעילה עם טנטון, ויספקו את ההקלה הדרושה עם מכשיר השמיעה המתאים ביותר.

כל אדם שמגיע למכון, מקבל טיפול שמתבצע בגישה מקיפה שמתחילה עם פגישת ייעוץ, ממשיכה עם בדיקת שמיעה מקיפה ומסתיימת בהתאמת מכשיר השמיעה הנכון להפחתת או מניעת רעשי טנטון באוזניים, ולאחריה מתקיימים מפגשי מעקב כדי לוודא את תקינות המכשיר שנבחר והתאמתו המלאה לצרכים ולהעדפות.

במהלך הבדיקה האודיולוגית, הנבדק יושב בחדר אטום לרעש עם אוזניות המשדרות צלילים ספציפיים לאוזן אחת בכל פעם, ומתבקש לציין מתי הוא שומע את הצליל. תוצאות הבדיקה מושוות לתוצאות הנחשבות נורמליות לגיל הנבדק, כדי לסייע בשלילת או זיהוי גורמים אפשריים לטנטון.

מכשירי שמיעה – כלי מרכזי בהתמודדות עם טנטון

אחד הכלים העיקריים בהתמודדות עם טנטון, במיוחד כאשר הוא מלווה באובדן שמיעה, הוא השימוש במכשירי שמיעה. מכון השמיעה הישראלי מציע מגוון מכשירי שמיעה שלא רק משפרים את השמיעה אלא גם יכולים להקל על תסמיני הטנטון.

מטרת מכשירי שמיעה מתקדמים היא להגביר צלילים חיצוניים, מה שמקל על המשתמש לשמוע שיחות, מוזיקה ורעשי סביבה, עם הסוואת הצלילים הפנימיים של טנטון.

תכונות מתקדמות של מכשירי שמיעה

מכשירי השמיעה שמסופקים על ידי מכון השמיעה הישראלי מצוידים בתכונות חדשניות שמתוכננות במיוחד לטיפול בטנטון. אלו כוללים:

מיסוך קול

לחלק מהדגמים של מכשירי השמיעה יש תכונות מובנות לטיפול בסאונד המייצרות רעש לבן או צלילים מרגיעים אחרים כדי לעזור להסיח את דעת המוח מקולות הטנטון, ולספק הקלה למשתמש.

טיפול סאונד הניתן להתאמה אישית

עם היכולת להתאים אישית את טיפול הקול בהתאם לצרכים וההעדפות הספציפיות של המשתמש, מכשירי שמיעה אלו מציעים גישה אישית להתמודדות עם כל רמה של זמזום באוזן.

הגברה ובהירות צלילים

על ידי שיפור הבהירות של צלילים חיצוניים, מכשירי שמיעה אלה יכולים להקל על אנשים שסובלים מטנטון ולהפחית את ההשפעה הבולטת של הצלילים הפנימיים.

קישוריות אלחוטית

מכשירי שמיעה מודרניים יכולים להתחבר באופן אלחוטי לסמארטפונים ולהתקנים אחרים, מה שמאפשר למשתמשים להזרים מוזיקה או צלילים אחרים ישירות למכשירי השמיעה שלהם, כך שמתקבלת שכבה נוספת של טיפול בקול.

כמה מילים לסיום

טנטון הוא מצב מאתגר, אך עם התמיכה והפתרונות הנכונים, אנשים יכולים לנהל את הסימפטומים ולשפר את איכות חייהם. הגישה המקיפה של מכון השמיעה הישראלי לטיפול בטנטון, שמבוססת על בדיקות שמיעה מקיפות והתאמת מכשירי שמיעה הכי טובים, בתוכניות מותאמות אישית, מאפשר לאנשים שמתמודדים עם מצב זה לשפר באופן משמעותי את איכות חייהם.

צוות המומחים והיועצים של המכון מציב עדיפות להקלה מיידית ולהתאמה מושלמת של המכשיר הנכון, עם ליווי ותמיכה גם לאחר בחירת המכשיר, כדי לוודא את תקינותו ואת התאמתו לטווח הארוך, ולכל שינוי ברמת השמיעה.

המומחים של מכון השמיעה הישראלי עונים על השאלות הנפוצות שלכם

טנטון הוא מצב שבו אנשים חווים תחושת רעש או צלצול באוזניים בהיעדר צליל חיצוני כלשהו. ההשפעה משתנה מאדם לאדם אבל ברוב המקרים הצלילים המטרידים מובילים למצוקה, אתגרים בריכוז, הפרעות בשינה וירידה באיכות החיים הכללית.

אופי הרעש שנשמע על ידי אנשים עם טנטון יכול לנוע בין צלצול לזמזום או לחריקה ויכול להתבטא בנוכחות מתמשכת או להתרחש לסירוגין.

טנטון יכול להיגרם על ידי מספר גורמים, כולל אובדן שמיעה הקשור לגיל, חשיפה לרעשים חזקים, דלקות אוזניים, תרופות מסוימות ומצבים בריאותיים אחרים כגון בעיות לב וכלי דם או סוכרת.

מכון השמיעה הישראלי מציע מכשירי שמיעה מתקדמים המיועדים, בין היתר, גם לטיפול בטנטון, במיוחד במקרים בהם הוא מלווה באובדן שמיעה. מכשירי שמיעה אלה יכולים להגביר צלילים חיצוניים כדי לעזור להסוות את הטנטון, לכלול תכונות מובנות לטיפול בקול להסחת דעת, ולהציע טיפול קול הניתן להתאמה אישית לניהול מותאם אישית.

אולי יעניין אותך גם...

ליצירת קשר או תיאום בדיקה בביתך

חדש! שירות בדיקה ע״י קלינאי תקשורת בביתכם ופריסה בכל הארץ!

לתחילת שיחה
לשיחת וואטסאפ >>
היי, כאן מכון השמיעה הישראלי. אנחנו נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה או בקשה שתהיה, תרגישו בנוח לדבר איתנו :)
דילוג לתוכן